İçeriğe geç →

Stor Perdeler

Günümüzde insanların birçoğu evinin veya ofisinin kesinlikle çok şık, kullanışlı ve modern bir görünümde olmasını istemektedir. Perde ise bu şıklığı ve zarafeti tamamlayan en önemli unsurlardandır. Stor perdeler ise bu şıklığı ve zarafeti sağlayacak ilk akla gelen perde modellerinden olmaktadır. Çünkü hem çok şık hem çok kullanışlı hem de temizliği oldukça kolay olmaktadır. Sıradan tül perdelerden farklı kullanım yönüyle de ön plana çıkmaktadır.

 Normal perdeler ya da açılırken stor perdeler mekanizması sayesinde yukarı ve aşağı yönde hareket ettirilmektedir. Sıradan perdelere göre bir diğer üstünlüğü ise çok sayıda farklı türde kumaş çeşidine sahip olmasıdır. Yine bazı stor perdelerde elektronik mekanizma sistemi de olup, uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilmektedir. Bu yönüyle de insanlara çok büyük bir konfor ve rahatlık sunabilmekte olup, çok havalı olmaktadır.

Stor Perde Kullanım Alanları

Hemen hemen her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek olan stor perdeler, görünüm ve estetik açısından en çok evlerde mutfaklar için tercih edilmektedir. Çünkü tül perde içermemesinden dolayı yemek ve yağ kokularını içirisine çekmez. Bunun haricinde ofislerinde vazgeçilmez dekorlarından bir tanesidir. Gerçek manada ofislere en çok yakışan perde türü bu perdeler olmaktadır. Bunların yanında tabi ki çocuk odaları ve yatak odaları içinde mobilyalarınızla uyumlu dekor oluşturacak şekilde çeşitlerini bulabilirsiniz.

Stor Perdelerin Özellikler ve Avantajları

-Stor perdeler hem kullanışlı olmakta hem de diğer perdelere göre çok daha kolay temizlenmektedir. Özellikle şantuk ve polyester kumaştan olanlar çok kolay temizleniyor. Temizlemek içinde çoğu zaman silmeniz yeterli olmaktadır. Birçok türü yıkanmaktadır fakat pamuk kumaştan olanı yıkanmaz onu silmek yeterli olmaktadır.

-Bazı stor perdeler güneşi tamamen kesebilmekte ve bu özelliği sayesinde panjur olarak da kullanabilirsiniz.

-Hemen hemen her tür ev mimarisi ve mobilyası için çeşitleri mevcut olup çok güzel dekorlar oluşturmaktadır.

-Kullanım ömürleri oldukça uzun olmaktadır ve evinize çok farklı bir enerji katacaktır. Yine aynı şekilde çalışma ofislerinizin de görünümünü ve havasını değiştirecektir.

-Son olarak da fiyat yönünden çok uygun olduğunu ve hemen her bütçeye uygun modellere sahip olduğunu belirtelim.

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir