İçeriğe geç →

Stor Perde Modelleri

İnsanlar için evleri onların en özel ve en mahrem alanları olmaktadır. Bu özel yeri ise en güzel şekilde gösterecek aksesuarlardan biriside perdeler olmaktadır. Elbette ki perde denilince de stor perde akla ilk gelen olmaktadır. Çünkü hem kalitesi hem de kullanım kolaylığı ile stor perdeler piyasada en çok tercih edilen perde türlerinden olmaktadır. Gelişen mimari yapı ve teknolojilerle birlikte perde modelleri ve her modelin kendi içinde çeşitleri de gittikçe artmaktadır. Bunların hepsinin takibini yapma elbette sizler için kolay olmamaktadır.

Fakat şunu da unutmamak gerekir ki, evimizin her bir eşyası gibi perdeler de çok önemli bir ihtiyacıdır. Hatta belki de en önemli ihtiyacı da diyebiliriz. Çünkü perdeler bir nevi evlerimizin gelin duvağı gibidir. Bu yüzden modern gelişmeler yakından takip edilmeli ve evlerimizi her zaman daha temiz, nezih ve şık gösterecek perdeler seçilmelidir. Artık günümüzde o eski tarz korniş perdelerin yerini şimdi çok daha şık ve kaliteli stor perde çeşitleri almış durumdadır.

İlk olarak ofis ve benzeri yerlerde hayatımıza giren stor perdeler, şimdilerde perde üzerine uygulanan desenlerin güzelliği ve bizlere sunduğu kullanım kolaylığı sebebiyle artık evlerimizdeki yerini de almıştır. Bizlere tek seferde hem tül perde hem güneşlik imkânı sunan bu perdeler, sağında ve solundaki mekanizma sistemi sayesinde kontrol edilebilmektedir.

Stor Perde Kullanımı ve Temizliği

Çoğunlukla tül perdeler ile beraber kullanılan stor perdeler, genelde tül perdelerin altına takılmaktadır. Tek orta ayaklı stor perdeler özellikle üç kanatlı camlarda kendisini çok daha hoş göstermektedir. Birçok çeşidi bulunan stor perdelerde eğer evinize hiç güneş girsin istemiyorsanız özellikle yatak odalarınıza, karatma stor perde modellerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Böylece hem mobilyalarınızı güneşten korumuş olmaktasınız hem başkaları bırakın sizi gölgenizi dahi görememiş olmaktadırlar.

Kullanımı gayet kolay olan stor perdelerin temizliği de oldukça kolay yapılmaktadır. Duvara monte edilmiş kasalı kısmı sabit kalacak şekilde bırakın ve sadece yanlarındaki kilit mekanizma kısımlarından açarak perdeyi kolayca çıkarın. Çıkardığınız perdeyi uygun bir zeminde yumuşak fırçayla yıkayın ve rulo yapıp suyunun süzülmesini bekleyin. Sonrasında çıkardığımız gibi takıyoruz ve kullanmaya devam ediyoruz.

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir