İçeriğe geç →

Perdeler

İnsanların yaşam alanlarının vazgeçilmezlerinden olan perde ve perde modelleri ev veya iş yerlerinin dekorasyonunda en önemli tamamlayıcılardan olmaktadırlar. Kesinlikle doğru bir seçimle yapılan bir perde tercihi anında evinizin hem havasını hem de sinerjisini değiştirecektir. Böylesi bir doğru tercihte bulunabilmek içinde alacağınız perde modeli evinizdeki mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Çünkü perdeler dekorasyonda evlerinize yapacağınız basit ama en önemli dokunuşlar olmaktadır.

Dekorasyonda Perdenin Önemi

İster eviniz için ya da ister iş yerleriniz için olsun perde olmazsa olmazlardandır. Bu sebeple seçeceğiniz doğru perdeler bulunduğunuz ortama çok güzel ve ferah bir hava katabileceği gibi, yine yapılacak yanlış bir perde tercihi ise bulunulan ortamı boğucu ve kasvetli bir hale sokabilmektedir. Dekorasyonda perdenin önemi çok büyük olup diğer eşya modelleriniz ve bulunulan ortamın boyasına kadar her ayrıntı perde modeli seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır.

Klasik salonlar için genelde dantel işlemeli tül perdeler veya saten ya da organze detaylara sahip olan perde türleri de kullanılabilmektedir. Burada önemli olan hangi odaya asacak olursanız olun renk noktasında kesinlikle odanızın renkleri ile uyum içerisinde olmasına dikkat edin. Bu sayede tamamen evinizle uyumlu olan çok şık görünümlü perdeler almış olacaksınız.

Dekorasyon noktasında daha çok ortama uyum sağlaması amaçlı kullanılan fon perdeler de yine oldukça hoş ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun yanında çocuklarınızın odasına, tamamen onların zevklerini ve beğenilerini yansıtacak model ya da desenlerle tasarlanan çocuk odası perdeleri de oldukça hoş bir görünüm katacaktır.

Perde Çeşitleri

Birçok çeşidi bulunan perde modelleri arasında en çok beğenilenleri ise; zebra perde, screen, jaluzi perde, slüet, katlama perde, stor erde, kruvaze perde ve briz perde modelleri olmaktadır. Elbette ki bu perdelerde kullanım alanlarına göre kendi içerisinde modellerine ayrılmaktadır.

En Moda Perde Modelleri Nelerdir?

Bu konuda hemen hemen her yılın perde modası değişebilmektedir. Fakat bazı perde modelleri vardır ki onların modası hiçbir zaman geçmez. Stor perde türü de aynen bu perde türlerinden bir tanesidir. Mutfakların hiçbir zaman vazgeçilmeyen efsanesi olmaktadır. Yine rüstik perdeler ve jaluzi perdeler de vazgeçilemeyen en moda perde modellerinden olmaktadır.

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir