İçeriğe geç →

Perde Modelleri

Perde Modelleri

Perde modelleri içeriğimizde, evlerimizin en önemli aksesuarlarından olan perde modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Günümüzde insanlar artık çok detaycı olup ister bir mekanda ya da ister dışarıda etraflarında gördükleri hemen hemen her şeyin bir uyum ve ahenk içerisinde olmasını istemekteler. Perde modelleri de işte evimizin uyum içinde olup olmadığını gözler önüne seren en ince ve en önemli detaydır. Evlerimizin boya rengi, mimari şekli ve mobilya dekorları ile tamamen uyum içerisinde olması gereken perdeler çok dikkatle seçilmelidir.

Perde Modelleri

Perdeleriniz; duvarlar, halılarınız, mobilyalarınız ve hatta avizeler ile bile tam bir uyum içerisinde olmalıdır. Çünkü perdeler bir evin adeta dış dünyaya açılan yüzleridir. Kullanım amacına göre birçok çeşidi bulunan perdeler her oda için ayrı ayrı renk ve modelde seçilebilmektedir. Sadece evleriniz için değil ofis ve işyerleriniz içinde farklı model ve desenlerde her tür perde çeşidi bulabilmektesiniz. Şimdi sizlere en çok tercih edilen perde modellerinden bahsedeceğiz.

Kruvaze Perde Modelleri

Özellikle büyük boy pencere tipleri için tercih edilen perde modelleri arasında yer alan kruvaze perde, oldukça şık ve kullanımı kolay bir perde türüdür. Manzaralı yerlerde ve Amerikan cam tiplerinde çok daha hoş gözükmektedir. Kullanımı kadar temizliği de kolay olan bir perde modelidir.

Stor Perde Modelleri

Günümüzde başta iş yerleri ve ofisler olmak üzere, stor perde en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle tül perdeyle birlikte kullanıldığında çok daha hoş görünmektedir. Yatak odalarınız ve mutfaklarınız için vazgeçilmez perde türlerindendir. Temizliği de kullanımı kadar kolay olmakta ve sizleri hiç yormamaktadır.

Zebra Perde Modelleri

Son zamanların vazgeçilmez modası haline gelen zebra perde modelleri, sizlere kaliteyi ve zarafeti bir arada sunmaktadır. Hem tül perde olarak hem de güneşlik olarak kullanabilmektesiniz. Temizliği stor perde ile benzer olup oldukça basittir.

Briz Perde

Briz perde modelleri çoğunlukla lavabo önlerindeki camlarda veya ocak başlarındaki camlarda kullanımı tercih edilmektedir. Kapı üzerine veya cam üzerine montajı yapılmakta olup iki çubuk arasına takılan bu perdenin temizliği de oldukça basittir.

Jaluzi Perde

Hem evlerde kullanılmaya hem de ofislerde kullanılmaya uygun olan bu perde türü oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Jaluzi perde modelleri arasından odanıza seçeceğiniz perdeleri istediğiniz boyda ayarlayabilir ve silerek kolayca temizleyebilirsiniz.

Her zevke uygun perdeler, Perdem.net’te!

Perde modelleri için bizi Pinterest‘te de takip edin

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir