İçeriğe geç →

Kruvaze Perde

Evlerimiz bizim için her daim içinde yaşadığımız ve huzur bulduğumuz ortamlardır. Bu yüzden mobilya seçimi kadar en az perde seçimi de çok önemlidir. Son zamanların en gözde perdelerinden olan kruvaze perde modelleri evinize çok yakışacak ve evinizi inanılmaz havalı gösterecektir. Ev hanımları için ev içerisindeki her bir eşya çok önemlidir ve her birisi uyum içerisinde olmalıdır. Bu eşyalar arasında ise mobilyadan ve halılardan sonra hiç şüphesiz bunlarla uyum içinde olması gereken perdeler gelmektedir.

Evimizin her bir odası için farklı renklerde ve modellerde perde seçimi yapmamız gerekmektedir. Çünkü her odadaki kullanılacak perdenin kullanım amacı değişmekte olup, her birinin farklı farklı kullanım kolaylığı sağlaması gerekmektedir. Bunun yanında doğru perde seçimi yaparken sadece perdeyi almak değil onun ne kadar kullanışlı olduğunu da araştırmalısınız. Kruvaze perde evinize çok yakıştığı ve gözlere müthiş hitap ederek güzel bir dekor oluşturmakla birlikte, oldukça kolay bir kullanıma da sahiptir.

Kruvaze perdeler özellikle büyük boy camlarda kendisini çok daha güzel gösterebilme imkanı bulmaktadır. Simetrik bir görüntünün oluşması ve bozulmaması için camlara orantılı olarak uygulanmalıdır. Yani perdenin bir tarafı duvarla 50 cm mesafeye göre ayarlanmış ise diğer tarafı da 50 cm mesafe olacak şekilde ayarlanmalıdır. Oldukça kullanışlı olan kruvaze perde, istediğiniz modele dönüşebilmektedir, isterseniz düz perde olarak isterseniz de şekilli perde olarak kullanabilirsiniz. Manzaralı evlerde ve Amerikan cam olan pencere tarzlarında çok daha bir güzel gözükmektedir.

Kruvaze Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Kullanımı kadar temizliği de kolay ola kruvaze perdeler sizlere her açıdan rahatlık sağlamaktadır. Aslında bu perdelerin temizliği çok basittir. Perdemizi aşağıya kadar indiriyoruz ve dikkatli bir şekilde aşağıdan iplerini söküyoruz. Önce kruvaze perde iplerini halkalardan çıkardıktan sonra, perdeyi dikkatlice kornişten çıkarıyorsunuz.

Burada önemli bir diğer nokta da perdelerinizi makinede yıkarken perdeler için uygun sıcaklığın ve devrin tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yüksek sıcaklıklarda perdeler zarar görebilir. Yıkama sonrasında ise perdeleri tekrar kornişe takarak ipleri söküldüğü gibi yine aynı şekilde halkalardan geçiriyoruz.

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir