İçeriğe geç →

Fon Perde Türleri

Evlerimiz bizler için çok özel alanlar olmaktadır. Mutluluğu veya üzüntüyü aslında tür duyguyu gözlerden uzakta kendi aramızda yaşadığımız özel mekanlardır. Fon perde türleri ise, bu güzel mekanları gözlerden uzak kılan ve sadece bize özel yapan en önemli faktörlerden olmaktadır. Evimize ayrı bir hava katmakta ve evimizdeki eşyalarla da eşsiz güzellikte bir dekor oluşturmaktadır. Evinize gelen misafirlerin belki de eşyalarınız arasında ilk dikkatlerini çekecek olan fon perdeler olmaktadır.

Evinizin veya yazlığınızın hiç fark etmez her odasında fon perde rahatça kullanabileceğiniz bu perdeler her tür mobilyaya kolaylıkla uyum sağlar ve çok şık bir dekor oluşturur. Bütün eşyalarınıza kolayca uyum sağlar diyoruz çünkü hemen hemen aradığınız her rengini ve modelini kolaylıkla bulabilmektesiniz. Alacağınız perde rengi ve modelinde en çok dikkat etmeniz gereken eşyalarınız ile uyumlu olacak şekilde seçmenizdir. Haricide zaten fon perde türleri doğru tercih yapıldığında hemen hemen her mekâna uyum sağlamakta olup oldukça şık durmaktadır.

Fon perdeler “drape ya da fon kanat” şeklinde olup, kurulumları ve kullanımları oldukça kolaydır. Kurulum malzemelerinin tamamı size almış olduğunuz fon perde ile birlikte gönderilmektedir. Eksiksiz gönderilen malzemeler sayesinde başka hiç kimseye ihtiyaç duymadan perdenizi rahatlıkla kendinizde takabilirsiniz. Artık siz fon perdelerinizi kendi isteğinize göre korniş veya rüstik borulara monte edebilir ve kolaylıkla takabilirsiniz.

Fon Perde Nasıl Temizlenir?

Evlerimiz için olmazsa olmaz perdelerin temizliği de bir o kadar önemli olmaktadır. Zamanla kalorifer peteklerinden, havadaki tozlardan, soba isinden veya sigara dumanından etkilenen perdeler kirlenmekte ve canlılığını kaybetmektedir. Bu sebeple fon perde türleri yılda en bir defa da olsa yıkanmalı ve tekrar eski parlaklığına kavuşması sağlanmalıdır. Bu süre elbette ki sizin kullandığınız yerin durumuna göre daha da kısalabilir.

Fon perde kumaşına uygun sıcaklık olan 30 derecede yıkanmalıdır. Yüksek sıcaklıklarda buruşabilir ve telafisi olmayan sonuçlar meydana gelebilir. Yıkanma işlemi bittikten sonra perdelerinizi tekrardan yerlerine asabilir ve asılı olduğu yerde kurumasını sağlayabilirsiniz. Yıkanmış olan perdeleriniz ilk günkü canlılığına kavuşacak ve pırıl pırıl olacaktır.

Kategori: Makale

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir