İçeriğe geç →

Eviniz İçin Perde Seçimi

Evinizin her odası kullanım alanına göre şekillendiği gibi odalarınız için kullanacağınız perde de bu denli çeşitlilik göstermektedir. Odaların kullanımına ve dekoruna yönelik perde seçimi ve perde alımı ile ilgili püf noktaları makalemizde bulabilirsiniz.

Alacağınız perdenin alanı ve dekoratif uyumu sayesinde, yaşam alanınızda geçirdiğiniz sürenin daha verimli geçmesi sağlanmaktadır. Yapılan araştırma da bulundukları ortamları kendi isteğine göre ve renklerde düzenleyen insanların, psikolojik olarak da kendilerini çabuk toparladığı ve tekrar hayata adapte olduğu bilinmektedir.

Salon İçin Tül Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

            Salon dekorasyonunuzun daha güzel gözükmesi taraftarıysanız uzun boyutlu ve yere kadar uzanan düz renkli tül perde modellerinden birini tercih etmenizde yarar var. Stilinizi perdeleriniz ile kombin yapmak içinse, çeşitli duvar panoları ve süs yastıkları kullanabilirsiniz.

            Eğer salona perde seçiyorsanız, açık renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Klasik bir hava oluşturmak istiyorsanız da desenli tül perde modellerinden birini kullanmayı deneyebilirsiniz. Desenli kumaşlardan tasarlanan tül perdeler eviniz için modern bir görüntü ortaya koyacaktır.

Çocuk Odaları için Tül Perde Seçimi nasıl Yapılmalıdır?

            Çocuk odaları için perde seçimi yaparken abartı tasarımlardan uzak durmak gerekmektedir. Yarım perde ve tül perde seçimiyle odanın ferahlık seviyesini yukarıya taşıyabilirsiniz.

            Çocuklar için özel şekillendirilen tül perde çeşitleri sayesinde, çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini içinde bulunduran ya da desenli perdeleri çocuk odalarınız için tercih edebilirsiniz.

Mutfak için Tül Perde Seçimi nasıl Yapılmalıdır?

            Mutfak, kadınların genel anlamda daha çok zaman geçirdikleri alanlardır. Mutfakta yapılan yemeklerin kokusu perdelerinize sinebilir. Bu nedenle mutfak için tül perde seçimi yaparken kolay temizlenebilir ve kir belli etmeyen / kir tutmayan perde modellerini seçmenizde yarar var. Mutfağınızda kullandığınız perdeleri belirli aralıklar da yıkarak temizliyor olmanız gerekmektedir.

            Mutfakta kullandığınız perdenin üzerinde oluşan lekeler çıkmayacak kadar derin ve kalıcı bir hal aldıysa, makinede yıkama işlemi yapmadan önce ilk olarak perdenizi belirli bir zaman zarfında suya yatırmanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında elinizle oluşan kirin kabasını alıp, makineye atmanız gerekmektedir.

Kategori: Makale

Tek Yorum

  1. Melda Melda

    Merhaba perde almadan cidden okumak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir